Linki na weekend

Chciałabym, aby ten blog przybliżał polskim czytelnikom światowe trendy w nowoczesnym marketingu dla organizacji non-profit, dlatego raz w tygodniu będę zamieszczała tu taki ‘przegląd prasy’ – linki do najciekawszych moim zdaniem artykułów, blogów, video i prezentacji, jakie w danym tygodniu ukazały się w sieci. Weekendowe czytanki od Anki 😉

1)  Twitter Tip for Networked Nonprofits: Follow the Few to Get to the Many

Kontynuując temat “networked nonprofit” z mojego poprzedniego postu, pierwszy link to post na blogu autorki wspominanej przeze mnie książki, Beth Kanter. Autorka przekonuje jak zaangażowanie w budowanie sieci kontaktów przy pomocy mediów społecznościowych nie musi wcale oznaczać całych godzin “straconych” w internecie – w poście znajdziecie praktyczne wskazówki jak zoptymizować czas spędzony na aktywności w social media poprzez śledzenie mniejszej liczby bardziej wartościowych i wpływowych osób.

2)  Collected Resources from Institute of Fundraising National Convention 2010

W zeszłym tygodniu brytyjski Institute of Fundraising był gospodarzem trzydniowej konferencji, podczas której profesjonaliści  z trzeciego sektora dyskutowali na temat najnowszych trendów w fundraisingu. Dużo miejsca poświęcono internetowi i mediom społecznościowym jako narzędziu zdobywania funduszy na działalność organizacji. Social media były też integralną częścią samej konferencji – uczestnicy blogowali, tweetowali oraz publikowali wywiady z wpływowymi osobami związanymi z sektorem na Wyspach. Kolekcję tych niezwykle wartościowych materiałów, jak i kluczowe prezentacje z konferencji znajdziecie pod powyższym linkiem (przy okazji dziękuję Sylwii Presley za podzielenie się nim ze mną :-))

3)  Jak wykorzystać media społecznościowe w akcji charytatywnej

Link z naszego polskiego podwórka. Natalia Hatalska, czołowa polska blogerka zajmująca się tematyką marketingową, prezentuje case study z akcji “Kup sobie blogera” – nowatorskiej charytatywnej akcji przeprowadzonej na polskich blogach w marcu tego roku.  Czterech znanych polskich blogerów wystawiło się wtedy na licytację, z której dochód został przeznaczony na leczenie i rehabilitację Pauliny Pruskiej. Akcja zakończyła się wielkim sukcesem – o szczegółach przeczytacie u Natalii.

4)  New Voices: Nonprofit Marketing and Communications Bloggers to Watch

I na koniec link dla tych, którzy szukają ciekawych źródeł informacji o trendach i nowinkach ze świata marketingu i nonprofitów. Kivi Leroux Miller, jedna z bardziej znanych blogerek w tej dziedzinie oraz autorka wydanej w czerwcu świetnej książki “The Nonprofit Marketing Guide” (recenzja niedługo) przedstawia listę najciekawszych nowych blogów o tematyce marketingowo-nonprofitowej. Jest tam parę prawdziwych perełek, polecam!

Miłego weekendu!

Advertisements
  1. No trackbacks yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Advertisements
%d bloggers like this: